Нові правила паркування в Києві: для водіїв запроваджують важливу зміну (відео)

Столиця повністю переходить на безготівкову оплату паркування

Київський міський голова прийняв рішення про повний перехід на безготівкову оплату паркування.

З 10 серпня 2017 року на вулицях міста не працюватимуть паркувальники. Оплатити ж парковку можна буде через паркомат, за допомогою смс, мобільного додатку або спеціального талону.

Комунальне підприємство «Київтранспарксервіс» вже уклало договір із «Союздруком», у всій мережі якого продаватимуть погодинні, денні, місячні та квартальні паркувальні талони.

Про це повідомив на брифінгу директор Департаменту транспортної інфраструктури Сергій Симонов.

«Процес передачі готівки безпосередньо паркувальнику не є абсолютно прозорим. Тепер можна буде розрахуватись за допомогою місячної карти та паркувального талону, через паркомат, шляхом СМС-паркування, а також у мобільному додатку. Відповідні інструкції щодо оплати розмістять на інформаційних стендах на парковках, крім того планується розповсюдження інформаційних буклетів», – прокоментував зміни Симонов.

Паркувальники припиняють роботу з 10 серпня. Тому якщо хтось після цієї дати вимагатиме готівку за стоянку автомобіля, слід звернутись до правоохоронних органів. Паркувальників – близько 400 працівників – не звільнять, а перепрофілюють: вони облаштовуватимуть паркувальні майданчики і паркомати, надаватимуть роз᾽яснення водіям тощо.

До прийняття Верховною Радою відповідного закону, контроль за паркуванням здійснюватимуть інспектори новоствореної служби. Вони попереджуватимуть водіїв про необхідність сплатити за паркування та надаватимуть роз’яснення. Після прийняття закону у інспекторів будуть повноваження штрафувати та при необхідності евакуювати автомобілі.

Тариф за паркування: І зона – 10 грн/год, ІІ зона – 7грн/год, ІІІ зона – 5грн/год.
Вартість місячної картки: І зона – 630 грн, ІІ зона – 441 грн, ІІІ зона – 315 грн.
Кількість паркувальних майданчиків у Києві – 220, на них 6 тисяч денних паркувальних місць.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко посилив покарання за парковку на місцях для людей з інвалідністю.

Джерело: Politeka