«Іван Турчак «недорішало» губернатора Горгана»

З одного боку, «соціальні ліфти», які запустилися в українському суспільстві після Революції Гідності дозволили оновити політичну та управлінську еліти. Тим самим країна отримала стимул до зрушень та реформ. Проте, багато випадків, коли такі молоді та ранні, а насправді — неосвічені й не здатні не те що до стратегічного, а й тактичного мислення.   Прийшовши у владу вони ламають усе навкруги, натомість, на горе суспільству вони не здатні відбудовувати нове. Вони не сприймають життєвий досвід, їм невластива виваженість та мудрість.  Вони не виправдовують наші очікування, вони ганьблять себе в наших очах, проте впевнено продовжують свій рух по кар’єрним драбинам все вище і вище.

Такий «герой» — Іван Турчак, який 21 лютого 2018 року став заступником голови Київської  ОДА Олександра Горгана.  З біографії: народився в місті Болехів Івано-Франківської області в 1989 році. Має три вищі освіти — правничу міжнародну, економічну і юридичну. Володіє іноземними мовами. Крім вітчизняних вузів, навчався також у Віденському університеті, стажувався в МЗС України, працював на різних посадах у Львівській дирекції «Укрпошти». У 2014 році став  директором Київського обласного відділення «Укрпошти». Як свідчать дані сайту Work.ua Ще в 2012 році він шукав роботу у Львові на 4 тисяч гривень. Яким чином ця людина попала на посаду директора? Все дуже просто: «соціальним ліфтом» для Турчака стали екс-керівник «Укрпошти» Михайло Паньків та його друг комерційний директор Василь Веселий.

У грудні 2014 міністр інфраструктури Андрій Пивоварський зі скандалом звільнив керівника «Укрпошти» Михайла Паньківа. Під загрозою звільнення опинився також і комерційний директор друг Паньківа  Василь Веселий, а також колишній керівник Київської міської дирекції «Укрпошти» Володимир Гурков.

На керівну посаду в «Укрпошті» було оголошено конкурс. Паньків та Веселий пройти конкурс не могли, тож  про повернення в компанію на свої попередні посади  доводилося лише мріяти. Мабуть ці мрії і перетворилися на геніальну комбінацію по проштовхуванню для участі і «організації» перемоги в конкурсі свого протеже Івана Турчака.

На той момент Турчаку було всього 25 років і він почав свою кар’єру, як юрисконсульт «Укрпошти» в Львівській області, яку до речі в 2010 році очолював Василь Веселий. За спогадами працівників підприємства, Веселий, коли був директором Львівської дирекції «Укрпошти», навіть платив гроші Турчаку за розробку злочинних схем «оптимізації».

А ще в біографії  Івана Турчака організація «тітушек» для поїздки на регіональний «майдан» в грудні 2013 року. Однокурсники по університету, кажуть що Іван Турчак за час навчання та практики мало не був відрахований з вузу за спробу шахрайства з громадськими коштами. Цей кримінальний талант навесні 2014 підібрав Василь Веселий та  призначив Турчака директором Київської обласної дирекції. Тож у Веселого були абсолютно справедливі очікування, що в разі перемоги в конкурсі Турчак допоможе повернутися на посади і Веселому і Паньківу, і взагалі буде ще довго «віддячувати» своїм благодійникам.

Щодо того, як  Івану Турчаку вдалося потрапити на  посаду заступника КОДА, тут все просто.  Певною мірою він був пов’язаний з Вишгородською РДА, звідки як відомо прибув і сам нинішній губернатор Олександр Горган.

В щорічній декларації пана Турчака про доходи та майно (документ подано 30 квітня 2017 року) записано: зарплата Турчака на посаді керівника Київської обласної дирекції Укрпошти за рік – 340 262 гривні; у власності Турчака – квартира у Львові загальною площею 63,2 кв. м, земельна ділянка (12 соток) у Поляні Миколаївського району Львівської області; Турчак також вказує в декларації, що дружина має квартиру в місті Стрий площею 28,3 кв. м.; з автомобілів  –  старенька “Шкода Октавія”, 2005 року випуску (авто придбане у 2012 році). Крім того, Турчак декларує готівкові кошти: 25 000 доларів, 500 000 гривень. Його дружина декларує 80 000 доларів.

Очікуємо як швидко пан Турчак вирішить квартирне питання, оскільки відверто кажучи, умови проживання досить скромні, та наявність задекларованих значних (для такої зарплати) готівкових коштів дозволить вирішити проблему в недалекому майбутньому.

Сьогодні на посаді заступника губернатора Київської області Турчак розгорнув всі свої навіть глибоко приховані «таланти»: він одразу розпочав їздити в райони, знайомитися з підлеглими, інспектувати і контролювати. В процесі Іван Турчак не соромлячись, відкрито пропонував підприємцям та аграріям «повирішувати» їх проблеми в області з губернатором за гроші. Тим, хто казав, що немає проблем, цей негідник – обіцяв їх влаштувати.

Чи через молодість, чи недосвідченість та невміння спілкуватись з людьми – більшість бізнесменів та аграріїв області проігнорували його, були й ті, хто різко «послав нах..». Інша частина побігла жалітись в КОДА та Київську обласну раду – кожен до своєї «політичної криші».

Турчак не врахував, що Київщина досить складний у політичному сенсі регіон, багато політичних сил мають свої інтереси і більшість бізнесменів так чи інакше мають контакти з владою та певну «політичну підтримку».

Тепер багатьох цікавить питання – звідки він такий молодий та нахабний взявся? І що з цим «юним даруванням» буде далі, чи встигне він наламати дров? Та аби ж паскудив собі, а не області. Є надія, що губернатор Київщини Олександр Горган швидко зрозуміє що це призначення створило особисто для нього колосальні репутаційні ризики.

Невідомо хто більш небезпечний для України — вітчизняні олігархи-корупціонери, які грабують і «пилять» бюджетні кошти, чи молоді та ранні, що  нишпорять у пошуках швидкої наживи та задоволення незрілого его, знищуючі все навкруги.